Dnes jsem nadšeným členem Wellness Centra Radosti a cítím každý den obrovskou vděčnost.

Věřím, že se každý může změnit. 

Můžete jed pendolínem, rychlíkem nebo taky motoráčkem. Já jela zcela jistě motoráčkem. 9 let mi trvalo, než jsem pochopila principy svého zdraví a 5 let jsem usilovně pracovala na svých nových návycích a dosáhla jsem své vysněné postavy.

Nejdůležitější 3 věci, na kterých stojí můj úspěch:

  1. Rozhodnutí
  2. Konání
  3. Motivace

Pokud pojedete semnou stejným směrem a nevystoupíte z vlaku úspěch vás nemine

Můj příběh

Už od mala jsem slýchala, že se svojí postavou toho moc nenadělám, že mám rodinné dispozice po své mamce. Samozřejmě jsem z toho byla nešťastná, chtěla jsem mít pěkně ploché bříško a nemít nadváhu. Navíc jsem svoji postavu srovnávala se svojí sestrou, která je fyzicky spíše po otci, pas štíhlý jako proutek, sportovní postava. Všichni mi stále opakovali, ať se s tím smířím, že to tak prostě je dané geneticky. No a já jsem tomu začala věřit, nevím už jestli to byla má výmluva, nebo jsem jen nechtěla nic měnit. Možná to bylo tím, že jsem to poslouchala tak často, až jsem si to vzala za své. Byla jsem opravdu vnitřně nespokojená. Stále častěji jsem o tom mluvila na veřejnosti, nedokázala jsem to držet v sobě a neřešit pořád dokola, že mám takový a takový problém. Jakmile to pak vybublalo na povrch, dokázala jsem pořádně vybuchnout.

Ze dne na den do Německa

Asi v 19 letech jsem začala řešit další dilema. K nespokojenosti s mojí postavou se přidala taková ta celková nespokojenost se vším, najednou jsem neviděla žádnou lepší budoucnost. Práce mi nepřinášela ani pořádné peníze a ani žádné uspokojení. Rozhodla jsem se prakticky ze dne na den a odcestovala do Německa. Dodnes se podivuji nad tím, kde se ve mně ta odvaha vzala. Nevěděla jsem, co mě tam čeká, ale bylo mi to jedno, hlavně že jsem pryč a bude mě čekat jiná budoucnost. I přesto, že jsem nevěděla, do čeho vlastně jdu, vše bylo v tu chvíli lepší, než zůstat tam, kde jsem dosud byla. Nejdříve jsem si plánovala pobyt na tři měsíce, pak na rok a nakonec jsem tam zůstala deset let!

Tohle je život! Nebo jsem na tom ještě hůř?

Najednou se vše změnilo k lepšímu. Mohla jsem si dovolit utrácet peníze, které jsem dřív nikdy neměla. Začala jsem si užívat života plnými doušky. A tak to byla jedna párty za druhou, různé večerní akce, samozřejmě s cigaretou a se spoustou alkoholu a nezdravého jídla v kteroukoliv denní a noční hodinu. Tehdy jsem si myslela, že tohle je život. Že takhle jsem to přeci chtěla, ne?! Ale najednou mě dostihl TEN pocit. Začala mě doslova pronásledovat myšlenka, že TOHLE PŘECE NEMŮŽE BÝT VŠECHNO!!! Jak to bude vypadat za dalších deset let???Mé zjištění, že jsem na tom vlastně ještě hůř než před odjezdem, jen uspíšilo můj návrat zpět domů.

Negativní myšlenky a zdravotní problémy

A aby toho nebylo málo, přidaly se k mým negativním myšlenkám i zdravotní problémy. Dostala jsem zánět plotýnek, ukrutná bolest, kdy jsem se celých čtrnáct dní nemohla ani hnout. Ležela jsem v posteli, odkázaná na pomoc svého přítele a věděla jsem, že takhle to nepůjde. Začala jsem svou situaci vidět jako beznadějnou. Nechtěla jsem se tomu jen tak poddat, vzdát se a rezignovat. Navíc mě v tu chvíli i má sestra Adélka řekla pravdu do očí, bez nějakých příkras a ohledu, za což ji dnes moc děkuji. Vyslovila to, čeho jsem se obávala a co jsem sama nebyla schopná si upřímně a nahlas přiznat. To byl ten správný impuls, proto jsem zvedla telefon a zavolala své sestřence Tereze, která již devět let pracovala pro Herbalife.

Zaručené diety nefungovaly. Co Herbalife?

Viděla jsem v tom opravdu svojí poslední možnost. Do té doby jsem vyzkoušela spoustu „zaručených“ diet, i přesto, že jsem viděla u své mamky, že to nefunguje, že věčné hladovění vede ještě k větším zdravotním problémům. Byla jsem tak zoufalá, že jsem podstoupila i liposukci. Třicet tisíc, které jsem doslova vyhodila z okna. Tak moc jsem chtěla být štíhlá a spokojená sama se sebou. Výsledek byl ohromující, konečně jsem měla svoje ploché břicho! Vůbec mě nenapadlo, že to bude jen na chvíli, že to vůbec nesouvisí se změnou životního stylu. O to víc to byl pro mě šok, když jsem za necelý rok měla nafouklé břicho zpátky a že mě to jen psychicky zdrtilo. Chtěla jsem jednoduchou, snazší cestu, ale už jsem nepřemýšlela nad tím, co se mi odehrává v hlavě. V tu dobu jsem zkoušela i Herbalife, ale myslela jsem si, že tři měsíce byly dostačující. Byl to ale jen další prostředek, něco dostupného, ale smysl mi stále unikal.

Dnes už na to všechno nahlížím jinak. Měla jsem si tím projít a uvědomit si, že to, co všichni slýcháme o hubnutí, životním stylu a prakticky o jakékoliv změně – je pravda. NEBUDE TO LEHKÉ, NEPŮJDE TO ZE DNE NA DEN A JE TO DLOUHODOBÁ ZÁLEŽITOST. Je to STRAVA, POHYB a PSYCHIKA. Chtěla jsem si vše ulehčit a na to, že změnit musím nejdříve své myšlení a přístup, jsem pořád zapomínala.

Naštěstí jsem měla velkou podporu své sestry, která mě v těch nejtěžších chvílích opravdu podržela a posunula dál. Měla jsem najednou přítele na telefonu, Terezku, která se mnou konzultovala všechny mé dotazy ohledně buněčné výživy, detoxikace. Měla to se mnou těžké. Byla jsem již pevně rozhodnutá, ale zároveň jsem hned nedokázala udělat velké změny. Milovala jsem maso a spoustu jídla. Ale říkala jsem si, že postupně budu schopná to dokázat.

Začala jsem na sobě pracovat, jezdit na semináře (např. s MUDr. Máriou Paľovou), které mě zároveň vzdělávaly a zároveň mi umožnily vnímat sama sebe jinak, lépe. Že každá negativní myšlenka na sebe nabaluje další a další, že přitahuje negativní situace, do kterých se pak sami zamotáváme a nemůžeme se od nich odpoutat. Že HERBALIFE není jen o produktech, jestli chci dosáhnout svých životních cílů, musím změnit vše. O tom vám povím jindy, budete-li chtít. Přidala jsem do svých dnů další radosti a vděčnosti, začala jsem sportovat, pít vodu, chodit s holemi (Nordic Walking) na procházky na Javorník, dokázala jsem se pochválit. První výsledky se dostavily, zhubla jsem 10 cm v pase.

Vše najednou šlo! Jako kdybych konečně pochopila, v čem je můj smysl života. Už tady nebyly pochyby, ani jsem necítila, že nevím, kam se ubírat, co budu dělat za dalších deset let. Teď už jsem si jistá. Tahle cesta je ta, kterou se chci vydat a setrvat na ní. Vše se opravdu zlepšilo, cítím se skvěle, mám tolik energie a baví mě se ráno probouzet s očekáváním, co pěkného mě potká! Jsem spokojená a šťastná každý den. Vím, kdo jsem. Nepochybuji. Získala jsem spoustu nových přátel, ale těch opravdových, co mě kdykoliv podpoří. Stále mi do života vstupují lidé, kteří mě něčím dokážou obohatit a já jim na oplátku mohu dát kousek sebe. Práce mě dnes nejen živí, ale naplňuje a uspokojuje. Zlepšily se vztahy v mé rodině a s přítelem jsme posílili naši lásku. Stále na sobě pracuji a doufám, že mě v životě potkají jen další a další výzvy. Já už je totiž dokážu přijímat a postavit se jim s tím, že pro mě nejsou hrozbou a strachem. Výzvu dnes vítám s úsměvem na rtech, protože ať už je jakkoliv obtížná a na první pohled nemožná, tak mě jen posílí a posune vždy o krok dopředu. Tam, kde by měli být všichni. Ve svém splněném snu.

Ano, jsem Vítěz, vyhrála jsem sama nad sebou!!!